Spokojnie i kameralnie

Inwestycja Pierwszej Brygady 1A powstaje blisko centrum Stargardu, w trzeciej linii zabudowy od ul. Szczecińskiej. Daje to mieszkańcom osiedla doskonały dostęp do punktów handlowych, usługowych, marketów. Jednocześnie jest to cicha i spokojna okolica. Osiedle składać się będzie z dwóch trzy- i czterokondygnacyjnych budynków, a niska zabudowa nadaje inwestycji kameralny charakter.

Wizualizacje

Etapy inwestycji

Inwestycja jednoetapowa. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpiło w maju 2021 roku, a ich zakończenie przewidziane jest na I kw. 2023 roku.

Wybudowanych zostanie łącznie 91 mieszkań o powierzchniach od 26 do 98 m kw. oraz 5 lokali usługowych. Mieszkańcy każdego z nich będą mogli korzystać z ogródków (na parterze), balkonów lub tarasów.

Standard wykończenia, sposób i opis zagospodarowania nieruchomości wspólnej

Budynek nr 1 – 3 kondygnacje nadziemne
Budynek nr 2 – 4 kondygnacje nadziemne i 1 kondygnacja podziemna (z windą)

  1. Budynki posadowione na żelbetowych ławach na podkładzie z chudego betonu. Ściany fundamentowe wykonane w technologii bloczków betonowych gr. 24cm.
  2. Ściany nośne wewnętrzne w kondygnacjach naziemnych wykonane w technologii bloczków silikatowych typu SILKA gr. 18 i 24cm.
  3. Wewnętrzne ściany wydzielające mieszkania pomiędzy sobą oraz od komunikacji ogólnej z bloczków typu SILKA E24 gr. 24cm na zaprawie cienkowarstwowej.
  4. Ściany zewnętrzne wykonane w technologii dwuwarstwowej: ściany nośne z bloczków typu SILKA gr. 18cm oraz izolacja termiczna z elewacyjnych płyt styropianowych gr. 15 cm z wykończeniem cienkowarstwowym tynkiem zewnętrznym lub płytką klinkierową – wg rysunków elewacji.
  5. Ściany działowe wykonane z betonu komórkowego o gr 8 cm.
  6. Konstrukcja stropów wszystkich kondygnacji wykonane w technologii płyty żelbetowej o grubości 18 cm wylewanej na mokro na placu budowy.
  7. Stropodach wykonany w technologii płyty żelbetowej o grubości 16 cm wylewanej na placu budowy oraz warstwy izolacyjnej termicznej i przeciwwilgociowej z papą wierzchniego krycia.
  8. Wykończenie zewnętrzne Rynny i rury spustowe PCV lub stalowe powlekane.
    Okna PCV
    Parapety zewnętrzne – stalowe
    Cokół wokół budynku – tynk mozaikowy
    Opaska wokół budynku – żwirowa
    Balustrady balkonów – stalowe
    Drzwi wejściowe do budynku – aluminium.
  9. Wykończenie wewnętrzne
    Klatka schodowa – posadzka gresowa, ściany i sufity malowane
    Parapety wewnętrzne
    Instalacje – elektryczna z osprzętem, wodna ciepła i zimna - przyłącza, kanalizacyjna – pion i trójnik (bez podejść kanalizacyjnych do przyborów) , RTV, telefoniczna, domofonowa, centralnego ogrzewania, grzejniki stalowe panelowe. Centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa zasilana z lokalnego węzła cieplnego PEC. Liczniki ciepła, ciepłej i zimnej wody użytkowej zlokalizowane w szachtach na komunikacji ogólnodostępnej.
    Drzwi wejściowe do mieszkań – minimum klasy B.
  10. Zagospodarowanie terenu: Ciągi piesze i drogi wewnętrzne wykonane z polbruku. Oświetlenie zewnętrzne ciągów komunikacyjnych. Zieleń niska (trawa, krzewy) oraz zieleń wysoka (drzewa). Plac zabaw na terenie osiedla. Wykonanie drogi dojazdowej do nieruchomości wspólnej.
  11. Standard i sposób wykończenia lokalu mieszkalnego
    Lokal mieszkalny w stanie deweloperskim wyposażony w:
    Okna PCV
    Parapety zewnętrzne – stalowe
    Balustrady balkonów – stalowe
    Maszynowe tynki wewnętrzne gipsowe na mokro

    Podłoża pod posadzki – betonowe
    Parapety wewnętrzne
    Instalacje – elektryczna z osprzętem, wodna ciepła i zimna - przyłącza, kanalizacyjna – pion i trójnik (bez podejść kanalizacyjnych pod przybory), RTV, telefoniczna, domofonowa, centralnego ogrzewania, grzejniki stalowe panelowe
    Drzwi wejściowe do mieszkań.